morad
12 آذر 1401 - 17:57

دبیر کل هلال احمر: باید بجایی برسیم که در هرخانه یک امدادگر باشد

دبیر کل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه آموزش برای کمک و امدادرسانی، در رأس برنامه‌های هلال‌احمر است، گفت: باید به جایی برسیم که در هر خانه یک امدادگر داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، یعقوب سلیمانی دبیر کل جمعیت هلال احمر عصر امروز در آیین اختتامیه اردوی منطقه‌ای آموزشی فرماندهان دادرس پیشرفته جمعیت هلال احمر استان‌های اصفهان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد، فارس و هرمزگان در گلزار شهدای کرمان با بیان اینکه کار ما امدادگری است، اظهار داشت: امسال یکصدمین سال تاسیس جمعیت هلال‌احمر بوده و 70 سال است که سازمان جوانان هلال‌احمر تاسیس شده است.

وی با بیان اینکه امروز خداوند توفیقی داده که در کنار مرقد مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی حضور داشته باشیم، گفت: آموزش برای کمک و امدادرسانی، در رأس برنامه‌های هلال‌احمر است.

دبیر کل جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی در عرصه کمک و امدادرسانی به مردم بی‌نظیر عمل کرده است، افزود: حاج قاسم برای همیشه تاریخ جاودانه شد و مکتب این شهید سرلوحه کار ما قرار دارد.

وی با بیان اینکه شهادت حاج قاسم احیاگر شد و حرکت جبهه مقاومت را سرعت بخشید، ادامه داد: حاج قاسم و همرزمانش اخلاص بی‌نظیری داشتند و به دنبال نشان دادن خود نبودند.

سلیمانی با اشاره به اینکه حاج قاسم با گمنامی مجاهدت می‌کرد و در هیچ کجا به‌دنبال معرفی خود نبود، گفت: شهید سلیمانی سرباز ولایت بود و سیل خروشان مردم در تشییع باشکوه پیکر مطهر حاج قاسم، نشان داد که شهید سلیمانی زنده است.

وی با بیان اینکه 227 هزار و 596 شهید در کشور داریم که 159 هزار و 312 نفر از آنها در سن 13 تا 24 سالگی شهید شدند، افزود: اگر به جوانان با تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی باور داشته باشیم و به آنها مسئولیت بدهیم، همانند دوران دفاع مقدس موفق خواهیم شد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه آموزش‌های دادرس هلال‌احمر باید در کشور توسعه پیدا کند، گفت: جامعه ما نیاز دارد تا در برابر حوادث و بلایای طبیعی آمادگی داشته باشد، ما باید به جایی برسیم که در هر خانه کشور یک امدادگر داشته باشیم.

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: برگزاری اردوهای آموزش در امدادرسانی بهتر جمعیت هلال‌احمر بسیار موثر است.

وی از پشتیبانی‌های استانداری کرمان در برگزاری اردوهای دادرس هلال‌احمر در استان کرمان قدردانی کرد و گفت: باید به جایی برسیم که در حوادث کمترین آسیب را داشته باشیم و در برنامه هفتم توسعه باید کمک به جمعیت هلال‌احمر در قانون در نظر گرفته شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با بیان اینکه پیشنهاد دارم مستندات علمی و تخصص جمعیت هلال‌احمر برای تدوین برنامه توسعه در اختیار مجلس قرار بگیرد و در این اسناد شرایط تغییرات اقلیمی کشور در نظر گرفته شود، افزود: جمعیت هلال‌احمر باعث افتخار کشور است و در تمام بحران‌ها در کنار مردم برای امدادرسانی بوده است.

انتهای پیام/511/ن

 
منبع: تسنیم
شناسه خبر: 895515